Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-17-2012, 14:19   #24 (permalink)
Hanedan

Konular: 144

Karma Puanı: 22

Alıntı:
paşha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
midye kanamalı bir hayvandır lakin ay başı gördüğü için haram kılınır. bunun dışında haram değildir diye biliyorum. hem o midyenin adet olduğunu nereden anlıycazki. kabuğunu açınca içinden molpetmi çıkıcak onun için canını çekiyorsa yeyin gitsin midye güzeldir özellikle dolması ve şişi

---------------

ha birde şöyle bişey söyliycem eski zamanlarda adamlar zeytin et ve hurmadan başka bişey yemiyorlarmış zaten. denizden balık çıkartıp bile yedikleri yokki midyeyi, kalamarı nereden bilecekler...kiozamanın pişirme teknelri bile yoktu midye için çömlek kaplardan başka...
,) sevgili paşa ben haramdır ya da helaldir fetvası vermek için değil de en az bu tartışma kadar önemli bir konu için yazıyorum.İslam,Peygamber Efendimiz ( s.a.v ) ile tüm cinlere ve insanlığa inmiş en son dindir diğer dinler gibi değildir kıyamet kopana kadar koruyucusu benim buyurmuş Yüce Yaradan bu netice itibarı ile EVRENSEL bir dindir sur'a üflendiği ana kadar geçerlidir.Allah c.c herşeyi bilendir,asırlar sonra dağdan kayan kücücük bir taş parçası ,ağaçtan düşen küçük bir yaprak dahi O'nun tasarrufu ,bilgisi ve isteği doğrultusunda düşer dünya batana kadar geçerli olacak bir dinde dün,dündü bugün elektrik icat edildi ,yanmaz tava çıktı ,işte faiz haramdı önceden banka mı vardı ,para birimi böyle değildi o geçmişte kaldı günümüz teknoloji devri vs cümlelerini kurmaktan uzak duracağız çünki bilmeden Kur'an-ı Kerim-i inkar edenlerden oluyoruz 1 hecesine dahi katıksız inanmak zorundayız şurası kafama yatmıyor ya da geçmişte bu günki teknoloji yoktu bunlar şirk içerir ve ne yazık ki bilmeden farkında olmadan yapılan şirkler bu ve benzerleridir.midye konusu için yazayım içerisinde prinç olmaz ise hiç bir doyurucu özelliği yok sinek kadar bişi yesen ne olur yemesen ne olur ama gerçekten dikkat etmedim etmeyi de düşünmüyorum endişeli bir durum var ise yemem o olur.cümleten hayırlı forumlar..
Hanedan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla