Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-14-2012, 20:07   #6 (permalink)
Çapulcu

Konular: 6

Karma Puanı: 2

Alıntı:
ruh sesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki neden mutlu olmak istiyor insan. Mutlu olunca ne oluyor? Başı göğemi eriyor. sırıtan bir yüze sahip olunca ekmeğin fiyatı 25 kuruşamı düşüyor.?

Kısaca insan neden mutlu olmak istiyor? Bu soruyu nasıl açıklıyorsun sayın Çapulcu...
Bir çok şeyde olduğu gibi mutluluğunda göreceli bir kavram olduğuna inanıyorum. Eğer mutlu olamıyorsak, başkasına göre olan mutlulukları örnek alarak yaşamaktan söz ediyorum. Bu bir filozof teorisi değildir, bu kendimce denediğim teste tabi tuttuğum ve sonuç aldığım çapulcuca bir yöntem. Eğer mutlu olamıyorsa insanlar bu konuda da istişare amaçlı bu konuyu yazdım.

Öyle olunca ekmeğin fiyatı düşmüyor ama düşmesi içinde mücadele etmeyenlere minik bir tavsiye niteliğinde bu anlattıklarım. Düşmesini istiyorsun, mücadele etmiyorsun bari mutsuz olup hayatını karartma. Kısaca konumun özeti bu

---------------

Alıntı:
buğlem00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mutluluk insanın içindeki yaşama ve yaşatma sevincidir.mutluluk Rabb e giden yolda emin adımlarla yürümektir.mutluluk ne çok umutlu ne umutsuz olmaktır.
mutluluk ALlah 'a inanmak O'nun hiçbir insanın yanımızda olmadığı kadar bize en yakın varlık olduğunu bilmektir.
bence mutluluk Elhamdülillah demektir.
Çıktığı kapı bu doğru dedin sadece şükür.
Çapulcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla