Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-16-2012, 00:44   #3 (permalink)
Hanedan

Konular: 144

Karma Puanı: 22

Alıntı:
ruh sesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yine bir hadiste müslüman olmayan birinin ahretteki durumundan bahseden Resulullah s.a.v "bunun durumu cehennemdeki diğerlerine göre neden bukadar rahattır" sorusuna "bu adam iman etmemişti ama dünya hayatında okadar cömerttiki onun malından istifade eden, yiyen içen çok insan vardı ve asla verdiği şeyde gözü kalmazdı, bu yüzden Allah c.c ona böyle lutufta bulunuyor" buyrulmuştur.
Bunun dışında şüphesiz bu sorunun tam cevabını Allah c.c bilir.

[/COLOR][/B]
Rabbimiz istemeden elimizi açıp dua edemeyiz arkadaşlar.istersek 7 göbek öteden ehli sünnet alim,evliya ,ermiş babanız dedeleriniz olsun.yukardaki hadis i şerif i ben birazcık açmak istediğim için Ruh Sesi'nden alıntı yaptım.Öyle iyi niyetli insanlara Rabbimiz lutufta bulunur bu tastamam eyvallah ama bu lutuf ahiretle alakalı bir lutuf değildir yani ahirete kalmaz bir şekilde gönlüne doğruyu koyar o kişi iman eder bu sayede ahirette de azabı hafifler.tabi ki her namaz kılan ,oruç tutan,haram yemeyen anadan doğma müslümanlar da direk cennete girecek demek değil.ben cennetliğim ya da cennetlik miyim sualleri iman hafifliğinden gelir,imanı,itikatı tam olan hiç bir zaman ben cennete giderim edalarında bulunmaz illa ki cehennem ateşinden tadarım diye düşünür ve hayıflanır kalbini hiç bozmaz her saniyesinde tövbe eder,son nefesinde temiz ölüm ister bizler de bunu örnek almalıyız.saygılar sevgiler ,)
Hanedan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla