Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-17-2012, 03:14   #1 (permalink)
DoLuNaYZaMaNI

Konular: 10

Karma Puanı: 2

Standart Kürküme Değil , Derimi Yüzüp İçine Girsen de..!!

İstikamet , Dilde Kalmamalıdır İnsan İçi , Dışı ,Dili , Hali Ve Ameli İle Dinen İstenen Sıfatta Olmadıkça , Gerçek İstikamete Ulaşmış Olmaz. Ben Doğru Bir İnsanım , Demek Yetmez , Güzel Hal İstenir.

İstikametin Sonu Cennettir. Cennet Yolunda , Boş Dava Değil , Sağlam İman Ve Güzel Amel İstenir. Bütün Bunlar , Yüce Allah'ın Özel Rahmeti İle Olur.

Müritlerden Biri Beyazid-i Bistami'nin (K.s)Peşinden Yürüyordu . Onun Ayak İzlerine Basarak İlerliyordu. İçinden de , ' Şeyhe Uymak , İzinden Gitmek İşte Böyle Olur' Diye Düşünüyordu. Bir Ara , Beyazid-i Bistami'ye ;

'' Efendim , Kürkünüzden Bir Parça Verseniz de Bereket İçin Yanımda Taşısam , Feyzinizi Alsam '' Diye İstirhamda Bulundu. Hazret , Adamın Sözde Kaldığını , Zahirle Yetindiğini , Güzel Ahlak Ve Sıfatı İhmal Ettiğini Biliyordu. Onu Şöyle Uyardı :

'' Evladım , Sen İstikamet Üzere Olup Benim Yaptıklarımı Yapmadıktan Sonra Kürküme Değil , Derimi Yüzüp İçine Girsen , Sana Fayda Vermez.''

Beyazid El Bistami (K.s) Şöyle Anlatır :

Bir Gün Dicle Nehrinden Karşı Tarafa Geçecektim . Yanına Varınca Dicle'nin İki Yakası , Bana Yol Vermek İçin Birleşti. Dergah Kendimi Toparladım Ve Dicle'ye Şöyle Dedim :

'' Yemin Olsun ki Ben , Buna Kanmam . Zira Sandalcılar Bir Adamı Yarım Akçaya Geçiriyorlar . Ama Sen , Otuz (30) Senelik Amelimi İstiyorsun ! O Halde Mahşer İçin Hazırladığım Amel-i Salihlerimi Asla Burada Yarım Akçaya Verip Ziyan Edemem . Bana Kerim Olan Mevla Lazım , Keramet Değil !''

Kaynak : Kalp Alemi Adlı Kitabımdan Yazdım ..!!
DoLuNaYZaMaNI isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla