Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-12-2014, 23:04   #20 (permalink)
zeinarda

zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 657

Karma Puanı: 2

Alıntı:
senas34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklısınız.bu bilgiler gizli.ama gizlenerek yanlış yada eksik vererek dahamı iyi olduğu sanılıyor.bence yanlış ne demiş peygamberimiz bilgiyi gizleyen bizden değildir.bence böyle korku kültürüyle olmAz epey bi zamandır araştırıyorum paylaşmışlar okadar ucuzki.ya çok iştir ya yapmayın başınıza şu gelir yada bence en vahimi verdim ama eksik vebal almak istemem.amaç ne? Komik olmayın allah aşkına.bunu yapmak isteyen öyle veya böyle yapıyor.neden insanları böyle aptal yerine koymak hoşuna gidiyor insanların anlamış değilim...

---------------

Herşey sırası ile olmalı.
1.enine boyuna araştırılıp karar verilmeli.
2.uygun şartları kendinizi hazırlamalı (riyqzat ve halvet için)
3. Namaz bu çok önemli kılınmıyorsa başlanmalı.
4.dua lar belirlenip hazırlanmalı.( koruma duası, azamet,güçlendirici esnaflar)
Bunlar hazır olunca kafada da şüphe kalmadan ancak başlanmalı bence.allah ol dediğim olur.
Bende oteriyeymişim gibi yazdım kusuruna bakmayın ama sinirleniyorum bu bilgi çöplüğü karşısında,sevgiler herkeze

Çok haklısın,bilgiyi gizleyen bizden değil,ancak kasdedilen bilgi bu değil,hadim davet etmek şimdilerde tamamen ticari bir sömürüye götürüyor...eskiler hadim davet etmezlerdi ki,onlar ihtiyaçlarını yaradana bildirirlerdi,ona tevekkül ederlerdi....

Şimdi hadim elde edelim hem bizim ihtiyaçlarımızı görsün hem de başkalarını ihtiyaçları için kullanıp 3-5 lira nasiplenelim isteği var...

hadimlerle temas eden mübarekler onlara sahip olup hükmetmeyi arzu etmediler,yaradana ve resuluna yakınlıkları
zikir ve duaları onlara bu yolu açtı.....Şimdi gizlenen bilgi hangisi...

Alnı doğru düzgün secde görmeyenlerin hadim sahibi olma tutkusuna hizmet etmek için mi bilgiler açıkça paylaşılmalı,
ya da hırsının kurbanı olanların bir masuma eziyet etmesi için mi bilgiler açıklanmalı......

Karar sizin...

---------------

burası tartışacağınız bir konu değil,soru sordunuz cevabını aldınız...bundan sonrasına devam ettirmek sadece birilerine çatmak anlamı taşır....İstediğinizi bulamadıysanız başlka forumları deneyin,iyi niyetli olduğunuza inanmak konusunda kendimi zorluyorum...

Zira yazdığınız mesajlarda iyi niyeti mercekle aramak gerekiyor....
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla