Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-09-2013, 23:45   #2 (permalink)
zeinarda

zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 657

Karma Puanı: 2

[QUOTE=Cobb;11995]Günaydın sevgili forum üyeleri.Gününüz hayırlı geçsin inşallah.Allah işlerinizi rast getirsin.Ben doğru bilgiye susadığım için buradayım.Ben üç şey soracağım:

1)Surelerin ve esmaların hadimi olan cinler hakkında nereden bilgi alabilirim?Kendime en uygun hadimi seçmek istiyorum.Sure ve esmaların hadimi hakkında nereden faydanalabilirim?Kitap vs.var mı,yazı da olur.Surelerin ve esmaların hadimi,onların özellikleri hakkında bilgi alabileceğim herhangi bir kaynak varsa benimle paylaşmaktan çekinmemenizi rica ediyorum.

Havas kitaplarından ve forumlarımızdan yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz,kendinize en uygun hadimi seçmek istemeniz bana pazardan taze sebze seçmek istemeniz gibi göründü...

Biraz ciddiyet arkadaşım,kendine uygun hadimi seçmek gibi bir şey yok....

sen önce dini esasları öğren,dini vecibelerini eksiksiz yerine getir,hadim sahibi olacak olgunluğa eriş de sonradan hadim sahibi olmayı düşün,ama asla hangi surenin hadimini seçsem düşüncesini de kafandan çıkart....

Her surenin,ayetin,esmanın ulvi hadimleri olduğu gibi süfli hadimleri de vardır..

Hani dilimizde <<cin çarpmışa dönmek>>deyimi vardır ya;
aynen ona dönersin kurtulamazsın da....

Yani ulvi hadimleri düşünürken süflilerin elinde oyuncak olmak da var...

hadim sahibi olmak ayrıcalık gibi görünse de kolay bir iş değildir....

2)Surelerin ve esmaların hadimi yani cinnileri ilgili sureyi sürekli okuyana zarar veriyor mu?Ya da bir esmanın cini o İsm-i Şerifi sürekli zikreden kişiye zarar veriyor mu?Müslüman oldukları için o mübarek isme hürmeten zarar vermezler deniliyor,doğru mudur?

yukarıda da anlattığım gibi bir sureyi ya da esmayı sürekli okumak hadimini çağırmak anlamına da gelmez,hadimlerinden zarar göreceğin anlamına da gelmez.....ancak her surenin sufli ve ulvi hadimleri vardır...
hangisinin geleceği bilinmediği için zarar vermez diye kesin bir kural da yoktur....

3)Surelerin ve esmaların hadimleri bize her konuda yardımcı olur mu?

bunu düşünmek aşırı saflık olur,önce bilgi sahibi olun,hadim sahibi olmak uzun ve meşakkatli bir yolculuk gerektirir.....
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla