Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-09-2013, 00:50   #1 (permalink)
Cobb

Konular: 11

Karma Puanı: 2

Post Esmaül Hüsna Hadimleri

Değerli forum üyeleri,ben Esmaül Hüsna okuma çalışmalarına başlıyorum.
Ama her önüme gelen hadimle dostluk istemiyorum.Hangi ism-i şerifin hadimi ile iyi anlaşabilirim?Mesela Ya Vedud ism-i şerifi müminleri çok seven demektir.Bu ismin hadimi ile iyi anlaşmam mümkün müdür?Ben aslında tüm esmaların hadimlerinin zararsız olabileceğine inanıyorum.Zaten yaptığım araştırmalarda da esmaların hadimlerinin zarar vermediklerini okmuştum.Mantıken Allah'ın isimlerinin hizmetkarları olan varlıklar zararsız olurlar.Çünkü onlar böyle ulvi bir vazifeye layık görülmüşler,Allah her varlığa böyle bir görev vermez.Ama ben en doğru bilgilerin burada olduğuna inandım.O yüzden size danışmak isterim.Bu konuda da seçici davranıyorum,çünkü esmalar olumlu olduğu kadar tehlikeli de olabiliyor.Mesela Ya Kahhar ismi gibi.Bu yüzden olumlu esmaların hadimleriyle görüşmek isterim.Ya Vedud,Ya Rahim gibi esmaların hadimleri mesela.Ancak yine de zararlı olup olmadıkları hakkında biraz bilgi almak isterim.Ya Vedud gibi bir İsm-i Şerifin hadimi olan bir cin o ismi bolca okuyan kişiye zarar verir mi?

Bir de bir esmanın hadiminden sadece esmanın içeriğindeki konu üzere mi yardım alınır yoksa her konuda yardımcı olur mu?Mesela Ya Habir esması gizli sırlara vakıf olan anlamındadır.Hadiminden sadece gizli sırlara vakıflık konusunda mı yardım alınır?

Teşekkür ederim.
Cobb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla