Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-28-2013, 01:33   #4 (permalink)
Rip6Van6Winkle6

Konular: 51

Karma Puanı: 2

Arkadaşım sınavlarla felan ne alakası var?Bakın siz Allah ın sevgiyle ilgili isimlerini okursanız zararı yok herkesede sevimli görünürsünüz.Neden?Çünkü o esmayı okuduğunuzda esma düşüncenize etki eder ve buda auranıza yansır ve böylece ruhunuz değişerek insanlara şirin görünürsünüz.Ama bir kişiye niyetlenip okursanız işte bu günah çünkü burada sizin düşünceniz, auranız ve ruhunuz değişmez üstelik sadece o kişi sizi şirin görür normalde hiçbir değişim olmaz.Yani anlıyacağınız kendinizi olmadığınız biri gibi gösterirsiniz.Siz büyüyü yanlış anlamışsınız.(Galiba)Bakın ilk önce doğudaki ve batıdaki büyü kavramları farklıdır.İlk önce doğudakini açıklamak isterim.Siz güzel bir bayan gördüğünüzde büyülendim dersiniz.Burada mecazi olsa bile büyü bir etkidir ve bu etki iradeye yapılır.Zamanında büyü günah değildi(Burası kendi görüşüm ben Kur anı okudum ve mantığımla birleştirdim profesörlerin yorumlarınıda kattım)Hatta Allah Harut ve Marut isminde 2 tane melek görevlendirdi büyü öğretsin diye.Büyü bir çeşit hipnozdu ve bu melekler kara büyüyü öğretirken biz sadece imtahan için gönderildik derlerdi.Dediğim gibi büyü bir hipnoz iyiside vardır kötüsüde ama insanlar bunu bir silah olarak kullandı evlileri ayırdılar, helalleri olmayanları geri döndürdüler falan sonra Allah büyüyü tamamen yasaklamıştır.İyi ve kötü büyüyü belli kurallara göre yasaklamıştır(Helalin olan birini geri döndürmek için, helalin olan birinin içkiyi bırakması için ve kendi üzerinde mesela sigarayı bırakmak için ve alkolü bırakmak için büyü serbesttir)Büyüye alışan insanlar Allah ın bu dediklerine karşı çıktılar ve müslümanlarla büyücüler savaşmıştır pek çok witcraft ve havvas ilmiyle ilgilenen insanlar arap yarım adasında neler olduğunu bilir.Mağlup olan büyücüler batıya göç eder ve büyü ilmini batılılara değiştirerek anlatır.Biz şifacıydık bizi öldürmeye çalıştılar iftira attılar vb. milyon tane yalan.Büyü yasaklandıkdan sonra iblisde mademki bu büyük bir günah diyerek yola çıkmıştır ve askerlerini büyücülere hizmet etmesi için görevlendirmiştir ve batıdaki (doğu büyücüleri henüz daha savaşırken yani batıya göç etmemişken) bazı bioenerji problemi olan insanlarla şeytani cinnler iletişime geçmiş ve büyüyü yalanlarla tanıtmıştır.Bunlar tamamiyen benim araştırmalarımın ve okuduğum makalelerin eseridir yanlışlıklar olabilir.Büyü nedir neyin nesidir bu çok derin konudur ve sadece kalbimizin sesini dinlememiz gerekir.İsterseniz sevgi ile ilgili esmaları ve ayetleri okuyabilirsiniz bunun bir zararı olmaz.Biz burada müslüman kardeşler olarak size yardımcı olmak ve imanınızı korumak istiyoruz .Saygıdeğer zeinardada bunun için uğraşmıştır umarım büyüyü anlatabilmişimdir...
Rip6Van6Winkle6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla