Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-08-2013, 13:00   #8 (permalink)
zeinarda

zeinarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 657

Karma Puanı: 2

Alıntı:
peyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selam ben bugun uye oldum ama 3 gundur sayfayi alt ust ediyorum ve soktayimmm..uzaydami yasadimki bunca yildir diyorum :(
bu kadar seyi nerden biliyorsunuz hepsini deniyormusunz vakti nasil buluyorsunuz valla sasiyorum ...gece gunduz ibadetlemi geciriyorsunuz :(

gercekten temiz bir kalple soruyorum hakkaten denedinizmi sonuclar aliyomusunuz? cok imreniyorum su anda valla, yapmak istiyorum ama ben 5 vakit namaza zor vakit buluyorum..ozellikle dilek dualarini yapmak istiyorum.
bir dilek duasini 1 kereye mahsuz mu yapiyorsunuz yoksa surekli mi devam ettiriyorsunuz?

Sadece ilgi duymak,merak etmek,araştırmak ve öğrenmek...
Hepsi bu.....Paylaşılan bütün uygulamalar havas alimlerince
uzun çalışmalar sonucu tesbit edilmiş ve kayda geçmiştir...

Zaten hemen hepsi birileri tarafından uygulanmış ve sonuç alınmış uygulamalardır...

Gerçekte dualar denenmez hulusi kalb ile okunur,tevekkül edilir ve Allah katında kabul gördüğüne inanılır..

Zira Allah kendine uzanan elleri asla boş çevirmez,bunu kuran-ı kerimde de açıkça beyan etmiştir....

Duada süreklilik esastır,dualarımızın kabulünde istiğfar etmek
ve her ne olursa olsun içinde bulunduğumuz duruma hamdetmek çok önemlidir,dualarımızın daha çabuk kabul edilmesine vesiledir.......

Kimi dualar vird edinilip her namazın sonunda okunmasında büyük faydası olan dualardandır.....

Bazı dualarsa sadece belirtildiği süre kadar okunması gereken
dualardandır ki bunları zaten her duanın açıklamasında bulabilirsiniz...

İster terkip edilmiş dualar olsun,isterse kendi kelimelerinizle
samimi yakarışlarınız olsun dualarınız daima kabul edilir,
ancak isteğiniz hayırlıysa olduğu gibi verilir,eğer sizin için hayırsızsa onun yerine sizin için hayırlı olan verilir....

Zira kul sadece ister,kendisi için hayırlı olup olmadığını da sadece Allah-ü Teala bilir ve dualarımız hürmetine bizim için
hayırlı olanı vermesi için dua etmemiz çok önemlidir....

Sorduklarınıza dönersek;tabii ki hepsini her zaman uygulamıyoruz,isteğimize göre kalbimize en yakın duayı
bulup onu okuyoruz,zira her duayı herkes okuyamaz.....

Duaların ve esmaların da bir enerji boyutu vardır,herkes her enerjiyi kaldıramaz.....O nedenle duaları inceleriz,içlerinden
öyle biri çıkar ki okumak için büyük bir heyecan duyarız,işte
o dua bizim hissederek okuyacağımız duadır....
zeinarda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla