Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-02-2012, 10:26   #21 (permalink)
Hanedan

Konular: 144

Karma Puanı: 22

Alıntı:
pervane-şem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sirkenin hikmeti tam olarak nedir nasıl bir etki yspmaktadır sayın hanedan biraz açarmısınız?
İslamiyetin ilk yıllarından başlayarak günümüze kadar gelen içeriğini açıklamasını yapar isek insanların korkması,kafalarını gereksiz konularla yorması ya da başka başka nedenler ile Peygamber Efendimiz ( S.a.v ) başlayarak,gelmiş geçmiş bilindik alim evliya ermiş kamil insanların sözleri,uyarı ve nasihatları hatta günümüzde taktir ettiğimiz profosör ilahiyatcılar dahil bazı soruları üzeri kapalı geçiştirmekte ya da bir soru geldiğinde hani bir tabir vardır etrafından dolaşarak insanların kafasının karışmasında,vesveseye kapılmalarından,korku sahibi olmalarından ya da daha fazlaca etkenden dolayı olabilir diyorum üzeri kapalı uyarılarda bulunmaktalar belki de içeriği insanlara faydadan çok zarar verebilir korku,vesveseye neden olabilir diyerekten böyle bir yol seçmiş olabilirler tabi bu benim düşüncem,acaba neden üzeri kapalı anlatıldı diye düşündüğüm ve sonra bu nedenlerle olabilir dediğim ve çıkardığım bir sonuç.peki nedir bu üzeri kapatılan ? Peygamber Efendimiz ( s.a.v) cinlere ve insanlara gönderilen bir nebidir,yüce kitabımız Kur'an -ı Kerim de öyle Ayetlerde ap açık bu belirtilmiştir ve bir çok hadis alimleri tarafından Peygamber Efendimizin vahiy yolu ile gelen Sure ve Ayetlerin insanlardan sonra cin topluluğuna da gidip onlara da insanlara olduğu gibi bildirdiği tebliğ ettiği Kur'an okuduğu tüm hadis alimlerince sabittir yüce kitabımızda da dikkat edildiğinde bu ap açık alenen belli birşeydir.Peygamber Efendimiz evinizde resim,biblo bulundurmayın buyurmuştur,sofranızdan sirkeyi eksik etmeyin buyurmuştur.resim ve biblo olan evlere rahmet meleği girmez denilir eskilerde yalnızca okurdum ama şimdilerde rahatsız musalatlı insanlarda olduğum yaşadığım resim biblo gibi eşyaların evlere verdiği zarara defalarca bizzat şahit oldum.cinler bunları çok seviyorlar ve yerleşiyorlar bu tarz evlere ?cinler neden musallat olurdu ? büyü yolu ile ,şakasına dahi olsa fal bakmayı alışkanlık haline getiren insanlara ,islami yaşam tarzı dışına çıkanlara ,bilinçsiz ibadet zikir ve benzeri uzun okumalarda ya da çok çok günümüzde nadiren de dağda tepede ovada yanlış bir yere basana vs vs..evde Kur'an okunmuyorsa ibadet yoksa islami yaşam tarzları dışına çıkılıyorsa nedir bunu da açalım örnek gusül sabaha bırakılıyorsa,erotik film izleniyorsa,pjamasız çıplak yatılıyorsa ,abdessiz geziliyorsa gibi gibi konu dışı olduğu için daha derine inmemeye çalışıyorum ama yine de bayağı bir derine indiğimin farkındayım.peki konumuz sirke,pekçok arkadaşımız duymuştur evde bazı kimseler muska bulurlar kulaktan dolma bilgilerde bile onu sirkeli suda bekletin önce sonra denize atarsınız ya da bir yere gömersiniz ayak basmayan bir yere vs diye bilindik sözler kullanırlar evet sirke bomba etkisi yaratır bu alenen sabittir.nerden biliyorsun hanedan ? çıkarma esnasında hasta kendini kaybeder ,kendisi yoktur o an cin diline gelmiştir kavga gürültü küfür tehtit anlaşılmaz bir dil hatta bu yabancı dil bile olur bazen yani böyle anlarda sirkeyi hastanın burnuna yaklaştırdığımda bedende ki cinin canının nasıl yandığını nefesinin nasıl teklediğini kendini duvarlara yerlere çarptığını defalarca gördüm hakikaten bomba etkisi yaratmakta..bunları buraya açık yüreklilikle yazıyorum ama kimse reklam yolunda ticarette avında demesin ya da bir Allah c.c kulu çıkıpta forumda hanedan ile tanıştık sonra beni 1 lirada olsa ücret karşılığı kabul etti diyemez çünki forumu biz ticaret için değil insanlara belki bir faydası olur diye düşündüğümüz nedeni ile açmıştık ruh sesi'ne demiştim forum senin o da bana dedi yok senin yok ben istemem dedim o zaman ikimizinde olmasın foruma giren herkesin olsun evet gerçekten bu misyonla açmıştık sanırım 10 ay oldu açılalı.kimse diyemez çünki böyle bir kişi asla olmadı,olamaz da,zaten forum benim değil 1 hece yazan herkesin bu lafta kalmaz benim lafım sözüm internette ki şarlatanların sözü ile bir tutulmaz..önceleri yalnız yakınlarımı kabul eder bakardım ( duyarsam üzülürsem ) ,artık yakınlarıma dahi bakmıyorum yani hasta vs kabul etmiyorum,ha çok çok zor durumda olursa kıyamam yine yardımcı olurum.kısaca esas konunun sonucuna dönecek olur isek ; sirkeyi soframızdan eksik etmiyoruz,resim biblo bunları varsa evimizde koliliyoruz kaldırıyoruz kız çocuğunuz varsa bebeklerini akşam ezanından önce kolisine ya da kutusuna koyup kaldırıyoruz.üstte ki foruma yeni kayıt olan arapça rumuzlu kardeşimizden de bir alıntı yapmak istiyorum,şarlatan derken kendisini hakir görüyor aciz görüyor olmalı ki bu denli de tevazuu sahibi olma kardeşim..alıntı '' evde Kur'an okunmazsa onlar yine dönerler yazmış evet doğru ama buna ben tedbir alarak temizlik sularından eksik edilmemesini,alışkanlık haline getirilmesini yazmıştım zaten doğru geri dönüyorlar ev ya da hasta kurtuluyor rahatlıyor geçmişte çektiği sıkıntılarından kurtuluyor ama hemen şımarıyor çektiği acıyı unutuyor,kurtuldu ya.. eski yaşantıya dönüyor evet yine cinleniyor ancak temizlik suyunda alışkanlık haline getirilirse evde hafiflik olur zaten sirke mikrobu da kırar faydalıdır ,) daha uzun yazmayacağım konuyu burda noktalıyorum ,) iyi forumlar..
Hanedan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla