Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03-09-2012, 04:04   #3 (permalink)
pervane-şem

Konular: 1

Karma Puanı: 2

[QUOTE=Hanedan;2376]Fetva vermek ne haddimize ama fikrimi soracak olursanız öje ile kına aynı şey değildir birisinde resmen bir tabaka ile kapatılıyor diğerinde tabaka yok.Diğer bir konu öjeli ve tırnağı uzun bayanlardan hayatımın cahillik dönemi dahil hiç hoşlanmadım ve hiç ilgimi çekmedi,hatta ve hatta inanın buz gibi soğumuşumdur.Abdest konusuna tekrar gelecek olur isek öjeli tırnaklar ile gusül abdesti alınamayacağını biliyorum çünki çok kişiden duydum ama neden alınamaz diye de sormadım açıkcası zaten mantık da kabul ediyor nesini didikleyelim dimi ,)[/QUOTE

sayın hanedan sizin düşünceniz çok güzel ama malesef günümüzde kadının el süsü oje ve bir çok erkek eşinin oje kullanmasını ısrarla istiyor bu durum biz hanımları zor bir çelişkiye sokuyor :( ben bu konuda kolaylık için yaşlılık ve soğuk gibi durumlarda mesh giymek yada kadının saç örgüsünü çözmeden gusledebilmesi gibi cevazlar veren islam alimlerini düşündüğümde bu konudada bir cevaz olabilmesinin mümkün olduğunu düşünüyorum.ayrıca abdestte asl olan temizlik değilmidir abdest alınıp oje surüldüğünde tırnağı hemen tırnak gibi kaplar ve kurur sonra bu eller en pis işlerle uğraşsada yıkandığında tertemiz olur, ojeli bir tırnakla bir kadın hamurda yoğursa o hamur temizdir oje hiçbirşeye bulaşmaz bu tıbben böyle olduğuna göre sorun olmayacağını düşünmekteyim ama yinede hepinizin fikirleride benim için çok önemli
pervane-şem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla